fbpx

Jestem Festiwal

Mapa

Wioska Indiańska w Kacwinie

03-06.07.2025

Mateusz Poterański

Mateusz Poterański

✨Gwóźdź programu” (warsztat)✨

Połączenie warsztatów i zabaw cyrkowych ze zdrowotnym warsztatem akupresury

Pierwsza część warsztatów to zabawy cyrkowe. Dzięki nim dzieci mają szansę poszerzyć świadomość ciała poprzez zabawy. Podczas aktywności cyrkowych będziemy: pracować z synchronizacją półkul mózgowych, poszerzać wyobraźnię, trenować balans i śmiać się na całego.

A kiedy już pobudzimy energię w naszych ciałach to przejdziemy do sensorycznego treningu naszych stóp poprzez stawanie na deskach do akupresury.

Zajęcia praktyczne z akupresury acupresboards (deski życia) dla dzieci i młodzieży odmieniają życie. Oferujemy zajęcia rozwojowe, które wspomogą zdrowie “od podstaw”. Stopy to nasze podstawy, więc warto mocno zadbać o ich zdrowie.

Poprzez 72000 receptorów na naszej stopie jesteśmy w stanie zadbać o prawidłowy rozwój dzieci.

Nasze zajęcia są prowadzone w sposób zabaw i gier, a następnie ćwiczeń.
Przez pierwsze siedem lat dzieci aż 70% ich rozwoju powinno zachodzić poprzez stymulacje stopy, co powoduje nawiązywanie nowych połączeń w mózgu poprzez receptory nerwowe na stopach.

Zadbajmy wspólnie o zdrowie fizyczne i mentalne dzieci.

Pokażemy i nauczymy Was jakie to proste byście mogli zadbać o najmodszych jeszcze lepiej. Zapraszam na naszą stronę internetową www.acupresboards.com by przeczytać artykuły na blogu, które dokładnie tłumaczącą mechanizm działania ćwiczeń.

Nazywam się Mateusz Poterański. Na co dzień jestem tancerzem, artystą cyrkowym, performerem, animatorem czasu wolnego, masażystą oraz pisarzem.

Jestem artystą i człowiekiem całym sercem. Uwielbiam się rozwijać, uczyć się nowych umiejętności i łączyć światy, które na pozór wydają się odległe, ale w rzeczywistości tworzą harmonijną całość.

Moją największą miłością w życiu zawsze był taniec. Style, w których się przemieszczam, to popping, waving oraz hip hop. Przeplatam też rytmy street dance z tańcami afrykańskimi, które grają mi w sercu, oraz zagłębiam się mocno w tak zwaną kontakt improwizację. Rozpoczynałem swoją drogę jako tancerz poppingowy, jeździłem na zawody i jamy taneczne. Odbyłem także roczny kurs choreografii eksperymentalnej. Dzięki świadomemu ruchowi od zawsze doświadczałem głębokiego połączenia ze swoim ciałem i sercem oraz lepiej rozumiałem świat i ludzi wokół.

Siedem lat temu wkroczyłem na ścieżkę sztuki cyrkowej, by szukać nowych środków wyrazu w ruchu. Cyrk przyniósł mi nowe, niesamowite umiejętności, występy na dużych scenach, ale przede wszystkim pozwolił mi pielęgnować wewnętrzne dziecko, podróżować, poznawać różne kultury, a także pomagać metodami “socjalnego cyrku” dzieciom na całym świecie zmagającym się z trudnymi sytuacjami życiowymi.

Cztery lata temu, razem z organizacją Performers Without Borders, działałem w Indiach, niosąc terapeutyczną moc cyrku dzieciom w slumsach oraz w koloniach trędowatych. W ostatnim roku, razem z organizacją The Flying Seagull Project, pracowałem z dziećmi z Ukrainy oraz z dziećmi z różnymi formami niepełnosprawności. Uważam, że dzieci są przyszłością naszego świata. W związku z tym, wspieranie ich w stawaniu się wolnymi, świadomymi i kreatywnymi istotami jest jedną z ważniejszych misji, jakie wybrałem w życiu. Podczas ponad 12 lat pracy z dziećmi spełniałem się w takich rolach jak: animator, edukator, warsztatowiec, pomocnik wychowawcy w przedszkolu demokratycznym itp.

Na co dzień próbuję choć małą część tego, co widzę i doświadczam, oddawać w moich wierszach. Moje teksty pojawiły się do tej pory w antologii “Poezja w słowach i obrazach” oraz dwukrotnie w albumach zdjęć niezwykłego fotografa Tomka Sikory. Pierwszy to “Obrazy odkryte na nowo”. Drugi jest zestawem ponad 50 zdjęć i napisanych do nich tekstów. Tam znalazł się jeden z moich tekstów wśród takich nazwisk jak Grzegorz Turnau, Magda Umer czy Jacek Kleyff. Miałem też zaszczyt współtworzyć spektakl na bazie moich wierszy, który był wystawiony w Lublinie oraz na międzynarodowym festiwalu teatralnym w Niemczech. A już niebawem przede mną mój pierwszy tomik.

Oprócz powyższych doświadczeń, pasji i profesji, jestem również profesjonalnym masażystą. Masuję aktywnie od ponad dwóch lat. Fascynuje mnie praca z ciałem, dlatego masaż stał się naturalnym przedłużeniem moich pasji, ale również sposobem na dbanie o innych ludzi. Masuję, łącząc style Lomi Lomi, Shiatsu, masażu klasycznego, powięziowego oraz Tao, co pozwala mi oferować holistyczne podejście do zdrowia i relaksacji. Ukończyłem do tej pory kilka kursów masażu w tym roczny kurs masażu tantrycznego. Kolejne pokłady wiedzy już czekają na zdobycie. Każdy dzień to dla mnie nowa szansa na odkrywanie siebie i świata wokół, a także na dzielenie się tymi odkryciami z innymi.