fbpx

Jestem Festiwal

Wioska Indiańska w Kacwinie

27-30.06.2024

Goście 2023:

PRELEGENCI:

Klaudia Pingot

Klaudia Pingot

Klaudia Pingot – psycholog, kreatywna mówczyni, autorka książek, medytacji i projektów on-line, youtuberka, twórczyni projektu Quantum oraz społeczności Ubuntu. Łączy psychologię z duchowością wierząc w moc świadomości i serca, inteligencję komórek w naszym organizmie i istnienie Quantum – pola nieskończonych możliwości. Udowadnia, że największa tajemnica stworzenia i moc kryje się w jednym mianowniku – “Ja jestem”.

Bradley Nelson

Dr Bradley Nelson

Dr Bradley Nelson jest światowej klasy uzdrowicielem. Stworzył spójny system uzdrawiania energetycznego, który opisał w książkach: „Kod Emocji” i „Kod Ciała”. Zawarł w nim 30 lat doświadczeń łagodzenia dolegliwości, na które tradycyjna medycyna nie potrafiła pomóc. Jego metoda pozwala uzdrawiać ciało fizyczne, duchowe oraz problemy emocjonalne i jest praktykowan przez setki tysięcy ludzi.

Barbara Ravensdale

Barbara Ravensdale – mistyk, transformator energii i nawigator w wyższe stany świadomości. Ma dar otwierania portalu, przez który wejdziesz na wyższe poziomy swojej świadomości i odkryjesz jak działa Dusza. Nasz gość wygłosi wykład: „Tajemna wiedza rozwoju duchowego. Odkryj jak działa Twoja Dusza i zdobądź wpływ na swój los”.

Maria Matuszewska

Maria Moonset Matuszewska

Maria Moonset Matuszewska profesjonalną astrologią zajmuję się od 1999 roku, od 2012 roku tworzę stronę facebookową “Astrologia Pełni” oraz prowadzi bloga “Moonset Story”. Studiowała etnologię i psychologię, ukończyła specjalizację terapeutyczną i na astrologię patrzy jak na narzędzie samopoznania, rozwoju osobistego czy terapii polegającej na wzroście samoświadomości i samoakceptacji, oraz na odnalezieniu rozwiązań dla tego, co postrzegamy jako wewnętrzne konflikty. 

Anna Głowacz

Anna Głowacz to pisarka, autorka bestsellerowej trylogii „Gwiezdne Dzieci”. Jej przygoda z pisaniem rozpoczęła się w momencie, kiedy zaczęła dostawać przekazy, widzieć inne wymiary i rozmawiać z istotami pozaziemskimi. Wtedy tak naprawdę OBUDZIŁA SIĘ i rozpoczęła swoją misję polegającą na odkrywaniu ukrytej prawdy, którą przedstawia w swoich książkach.

Tomasz Kierzkowski

Tomasz Kierzkowski

Tomasz Kierzkowski – inspirator, mistyczny podróżnik, promotor „Nowej Ziemi”. Od ponad 20 lat zgłębiający tematy związane z szeroko pojętym rozwojem duchowym i uzdrawianiem. Fascynat nowatorskich konstrukcji i urządzeń oddziałujących na ciało i ducha, dyplomowany bioenergoterapeuta. Założyciel grupy „Zjednoczone Królestwo”.
Autor kultowego kanału na YT na którym od ponad 2 lat prezentuje m.in. swoje rozmowy z niemieckim biofizykiem Dieterem Broers’em.

Igor Witkowski

Igor Witkowski przyjedzie do nas z wykładem pt.: “Punkt zwrotny w dziejach ludzkości”. Powie dlaczego nasza cywilizacja osiągnęła krytyczny punkt w swojej ewolucji i co jest źródłem kryzysu. 
Igor Witkowski jest pisarzem, autorem około stu książek i setek artykułów, studiującym i opisującym rozwój cywilizacji na Ziemi. Swe widzenie wyzwań obecnie stojących przed ludzkością opiera on na szerokim kontekście historycznym, wynikającym z analizowania przez wiele lat cywilizacji historycznych, dzięki czemu jest w stanie przedstawić wyzwania i zmiany obecne na tle praw rządzących ewolucją ludzkości.

Marta Kuśpit & Darek Chwiejczak

Marta i Darek to holistyczni terapeuci, gruntownie wykształceni w rozwoju duchowym i pracy z podświadomością. To certyfikowanymi terapeuci Kodu Ciała i Kodu Emocji, którzy wprowadzili te metody do Polski. Przeprowadzili tysiące sesji uwalniania z rewelacyjnymi efektami. Ich misją i pasją jest uzdrawianie. Nasi Przyjaciele poprowadzą warsztat, na którym spotkasz swoją Duszę. Pomogą ci dostrzec twoje światło i nawiązać głęboki kontakt z wewnętrznym dzieckiem. Przeprowadzą sesję grupowego uzdrawiania i pokażą podczas niej jak wyjść z przestrzeni bólu emocjonalnego i trudnych wspomnień, by odnaleźć wewnętrzny spokój.

Magda Baśnie Ludów Ziemi

Magda Polkowska Aishima

Basnie Ludów Ziemi to nie tylko prastare, tradycyjne opowieści z wielu krańców świata, ale również takie, które przychodzą teraz. To mozaika głosu, słów, pieśni, ciszy i dźwięku tradycyjnych instrumentów z odległych krain. Zawierają one w sobie wzory piękna, z których utkane są sny. Niosąc naukę, mądrość i głębię krążą wokół tej samej niezmiennej, prastarej i wiecznej Prawdy przekazywanej przez pokolenia, aby człowiek pamiętał o tym, kim jest. Magda wędruje z Baśniami Ludów Ziemi po Polsce od 2012 r.

Alina Annanda

Alina Ananda Kummer

Alina Ananda Kummer to trenerka radykalnego wybaczania, wizjonerka, szamanka podążająca Drogą Światła Radości. Budzi radość wszędzie, gdzie się pojawia i przyjedzie do nas z warsztatem: „Światło Radości”. 
Swoją 30-letnią drogę rozwoju osobistego rozpoczęła od praktykowania bioterapii i poprzez radykalne wybaczanie, pracę z dźwiękiem i ciałem oraz wizjonerską pracę z ludźmi z czasem stworzyła swoje własne autorskie metody: Jogę Radości i Uzdrawianie Kodu Duszy. 

ShataQS

ShataQS oprócz koncertu opowie nam o swojej “Drodze Fenixa”. Będzie to opowieść o przemianach, głębokich podróżach, odkrywaniu wewnętrznych warstw, uzdrawianiu, próbie zrozumienia schematów oraz znajdowaniu drogi do odbudowania swojego naczynia. Rodzimy się jako naczynia do pracy z energią światła i cienia. Jestesmy zdolni do najpotężniejszego dzieła tworzenia i ochrony życia. Kiedy jednak naczynie się rozbije tracimy tą zdolność. Stajemy się wydmuszkami niezdolnymi do dawania i przyjmowania. W celu przywrócenia w sobie wewnętrznej mocy i powrotu do utraconych zdolności potrzebujemy odbudować to naczynie. Proces ten nie zawsze jest łatwy, bywa, że trzeba spłonąć jak Fenix by móc na nowo się narodzić jako nowe naczynie.

Davina Reeves Ciara

Głęboką podróż do siebie, poprzez oddech metodą biodynamiczną odbędziemy na festiwalu Jestem z Daviną Reeves Ciara, która poprowadzi dla Was trzygodzinny warsztat. Davina zamieniła Nowy Jork na maleńką wieś w województwie Dolnośląskim. Od 10 lat realizuje się w rolach aktorki, prezenterki, terapeutki, a przede wszystkim matki czwórki dzieci. Od 5 lat z powodzeniem prowadzi kanał na Youtube “Therapeutic Mama” gdzie dzieli się swoim życiem z innymi. Oprócz jogi i terapeutycznego jedzenia jej pasją jest oddech i wszelkie jego metody. Prowadzi warsztaty oddechowe emocjonalnego leczenia metodą Biodynamic Breathwork Trauma Release.

Aleksandra Gelo

Aleksandra Gelo – medicine woman, współczesna szamanka, uzdrowicielka dusz, psycholog, certyfikowany coach. Pomaga innym istotom przeprowadzać je na wyższy poziom świadomości, towarzyszy im w przejściu od cienia do światła, uzdrawiając rany, traumy, wzorce, schematy i ograniczenia. Łączy wieloletnią wiedzę i praktykę psychologiczną m.in. z ustawieniami systemowymi, fizyką kwantową, pracą z polem energetycznym, medytacjami oraz różnorodnymi technikami pracy z ciałem. Nasz gość poprowadzi warsztat oparty o swoją autorską metodę z wykorzystaniem terapii wielowymiarowej, psychologii, pracy z energią, szamanizmu, tańca i śpiewu.

Cassandra Music

Katarzyna Węgierska poprowadzi dla Was warsztat “Żywogłosy” podczas, którego doświadczycie eksploracji i połączenia ze swoim własnym głosem i energią kundalini.
”Żywogłosy” wspierają w tym, żeby m. in.: wyrażać się i być słyszanym, połączyć się ze swoim potencjałem kreacji i zmysłowości, osadzić się we własnej energii życiowej, przyjąć swój głos jako wspaniałego uzdrowiciela. Katarzyna to psycholog, terapeutka, psychotronik, wokalistka z dwudziestoletnim doświadczeniem i trenerka głosu. Prowadzi medytacje z muzyką na żywo oraz sesje indywidualne. Tworzy autorskie kręgi oraz warsztaty na terenie Polski i Europy. Łączy te wszystkie obszary, pomagając ludziom brzmieć w ich własnej prawdzie.

Puzio

Dorota Puzio

Dorota Puzio to terapeutka ustawień systemowych, coach transformatywny, autorka metody terapeutyczno-coachingowej Integracja Świadomości®. Propaguje świadomość w codziennym życiu, biznesie relacjach i seksualności. Autorka ponad 30 kursów, kart terapeutycznych oraz książki pt. “JESTEM – o tym jak żyć swoim życiem” o tematyce rozwoju osobistego w obszarze ustawień systemowych w nurcie psychologii transpersonalnej. Zaprezentuje wykład połączony z warsztatem: „Wszyscy jesteśmy połączeni. Jak Pole Informacji działa poprzez ludzi i materię?”.

Ewa Mruk

Ewa Mruk poprowadzi warsztat „Boska Kobiecość. Boska Męskość. Boska Unia”, podczas którego pracując z ciałem, oddechem i energią postara się nam pomóc w rozpoznaniu energii męskiej i żeńskiej w nas.
Ewa jest aktorką. Od ponad 20 lat Prowadzi we Wrocławiu i Krakowie miejsce spotkań “Klubokawiarnię Mleczarnię”. To, co uwielbia czynić to “Jogę Życia” – czyli jogę codziennego doświadczania. Jest certyfikowanym nauczycielem Jogi Kundalini (K.R.I. KUNDALINI YOGA TEACHER poziom I, II). Prowadzi autorskie, indywidualne i warsztatowe sesje Uzdrawiającego Dotyku. Tworzy wiele ciekawych wyjazdów, spotkań i miejsc m.in. takich jak: * Odosobnienia w Milczeniu „Ani Mru Mru” * Platformę do medytacji w grupie “ HARPREET CHAND” * PERSONAL YOGINI by Ewa Mruk”

Warzymir

Kamil Zatyka “Warzymir” poprowadzi warsztat magii tańca tradycyjnego: “Tany w kręgu i korowody wokół ognia”. Wprowadzi Was w świat ruchów pełnych energii i mocy. Ogromne tipi wypełni się światłem ognia, brzmieniem muzyki i radością bycia tu i teraz.
“Warzymir”- pląsodziej, kreator, DJ, ziołowar i pszczelarz w jednym. Nawigator kroków z wieloletnim doświadczeniem rozkręci Waszą energię na wyższe poziomy! Poprowadzi również ceremonie otwarcia i zamknięcia naszego festiwalu.

Kala Dziwińska

Kala Dziwińska (Pieśń Pełni – The Full Moon Song) poprowadzi dla Was kobiecy krąg – “Ja Istota Cykliczna”, którego tematem przewodnim będzie odnalezienie kobiecej harmonii w cyklach życiowych, przyrody i księżyca. Krąg kobiet to bezpieczna przestrzeń, w której możesz poczuć akceptację, zrozumienie i miłość.
Kala to poszukiwaczka – krocząca szamańską ścieżką – prawdy o sobie i życiu. Prawnuczka Bronisławy leczącej pieśnią w Pełni, artystka i arteterapeutka. Towarzyszy Kobietom w przemianie i wspiera w stawaniu do swojej MOCY płynącej ze Źródła. Fascynują ją cykle natury, cykle planet, cykle Życia-Śmierci-Życia, dlatego łączy w sobie wiedzę Kosmiczną (astrologię) z wiedzą Ziemi (szamanizm), przeplatając wątki sztuką i twórczością.

Małgorzata Pęzior

Małgorzata Pęzior przeprowadzi dla Was warsztat ”Masaż Shiatsu Family”.
SHIATSU to dawna japońska sztuka profilaktyki i uzdrawiania zwana „akupunkturą bez igieł”, którą wykonuje się łagodnym dotykiem i/lub naciskiem kciukami, palcami, dłonią, stopą i kolanem na punkty („tsubo”) na całym ciele wzdłuż linii przebiegu meridianów (kanałów energetycznych). Małgorzata zajmuje się masażem od kilkunastu lat i ukończyła wiele certyfikowanych kursów masażu (m.in refleksologia twarzy i stóp, masaż tsuboki, japoński lifting twarzy czy kobido), które na co dzień stosuje w praktyce. Masażu SHIATSU Family uczyła się od autora tego projektu – Stefana Poprawy.

Michał Plewniak

Michał „Vasquez” Plewniak

Wielokrotny zwycięzca ogólnopolskich turniejów tanecznych, sędzia, szkoleniowiec oraz dyplomowany instruktor pracy z ciałem. Nauczyciel rozwoju samoświadomości, technik relaksacyjnych i medytacji. Wykładowca oraz inicjator projektów na rzecz poszerzania świadomości, przezwyciężania ograniczeń, pracy z własnymi emocjami oraz tworzenia dobrych nawyków. Twórca kanału na YouTube o nazwie: „Each One Teach One – Kreatywnie, pozytywnie, zdrowo”. Michał przyjedzie do nas z wykładem dotyczącym akceptacji naszej fizycznej formy, jaką przyjęliśmy na tej planecie: „Akceptacja Nagiego Ciała.”

Magdalena Smorąg

Magdalena Smorąg

Magdalena Smorąg (Joginka z Barlinka) poprowadzi dla Was zajęcia jogi dla dorosłych oraz jogę z pranajamą dla dzieci (w trzech grupach wiekowych). Magda rozpoczęła swoją przygodę z jogą ponad 10 lat temu. Praktykowała w nurtach jogi Iyengara, Ashtanga, Yin Yoga, Vinjasa krama i to właśnie ten ostatni stał się bliski jej sercu. Ukończyła 3,5 letni kurs nauczycielski w Krakowie u Agnieszki i Macieja Wielobób w nurcie vinjasa krama, kurs medytacji świeckiej i uważności, jogi w ciąży i połogu oraz jogi dla dzieci. Jest również instruktorem Pilates. Będą to zajęcia zarówno dla początkujących jak i dla zaawansowanych. Pamiętajmy w jodze nie chodzi o kształt Twojego ciała, tylko o kształt Twojej duszy. Więcej szczegółów w zakładce: JESTEM dla DZIECI.

Anika Kamińska

Anika Kamińska poprowadzi warsztat taneczny “Afro dance z muzyką bębnów na żywo”. Taniec afrykański to radość, ekspresja i celebracja życia. Wiele kroków w tym tańcu narodziło się z naśladowania czynności życia codziennego, lub chęci podkreślenia walorów i cech płci tańczącej, takich jak siła mężczyzn, zwinność, szybkość i skoczność młodych dziewczynek, seksapil i delikatność młodych kobiet, czy też dostojność i elegancję kobiet starszych. Nauka tego tańca to także nauka folkloru i rytmów afrykańskich. Warsztat obudzi drzemiące w Tobie siły. Wejdziesz na wysokie obroty, pobudzisz krążenie, tętno i oddech. Na festiwalu będzie rzadka okazja tańczyć do specjalnie dopasowanej muzyki bębnów na żywo, granej przez muzyków z zespołu Moribaya i ich przyjaciół.

Edyta i Krystian Bielatowicz

Edyta i Kristian poprowadzą dwa poranne, mieszane kręgi “69”. Edyta Bielatowicz trzyma kręgi kobiece i czyta Tipi. Stworzyła autorską metodę warsztatów, w czasie których pisze listy o ciele, umyśle i duszy. Krystian uwielbia tworzyć i opowiadać historie. Zajmuję się obrazem od ponad 20 lat. Jest multifunkcjonalny ze względu na role w jakie bardzo lubi wchodzić: reżyser, fotograf, operator filmowy, montażysta, pilot drona, twórca książek i wystaw fotograficznych. Razem są od 23 lat, a ich wędrówka meandrami relacji damsko-męskiej zaowocowała przede wszystkim czterema nowymi Istotami. Są rodzicami dwóch synów i dwóch córek. Doświadczają razem życia. Uczą się razem, co to znaczy ‘kochać’. Tworzą małe plemię, które także dzięki dokonaniom przodków, wielokrotnie dotyka przełomowych dla rodów okoliczności.

Piotr Łysoniewski

Piotr Łysoniewski

Piotr Łysoniewski – naturoterapeuta, psychodietetyk, terapeuta i dietetyk medycyny chińskiej oraz pomysłodawca konceptu Taijitu-terapie holistyczne powstałego, by szerzyć świadomość jak ważną rolę w naszym życiu codziennym odgrywa żywienie. W swej pracy posługuje się technikami zaczerpniętymi z Tradycyjnej oraz Klasycznej Chińskiej Medycyny i łączy je z kuchnią Pięciu Przemian
Nasz gość opowie o tym jak sobie radzić z przewlekłym zmęczeniem i stresem za pomocą diety, ziół, suplementacji oraz innych elementów z zakresu terapii naturalnych. 

Kinga Iskrzycka

Na przebudzenie i na dobry początek dnia Kinga Iskrzycka poprowadzi dla Was poranną Vinyasa Jogę. Będzie to energetyzujące ,,flow” – połączone płynne sekwencje asan z oddechem.
Kinga od 16 lat prowadzi własne studio jogi i fitnessu. Jest nauczycielką Vinyasa Jogi, Aerial Jogi, trenerem personalnym, instruktorem różnych form ruchu (ZUMBA, Body Ball, Step, systemy podwieszane etc.). Jej misją jest uczyć ludzi świadomości swojego ciała, oddechu i psychiki tak, aby mogli cieszyć się zdrowiem i sprawnością przez całe swoje życie. Na co dzień łączy różne techniki pracy z ciałem, aby usprawnić i przywrócić zdrowy ruch.

Maciej Borucz

Maciej Borucz poprowadzi warsztat “Antyspinka” podczas którego wyregulujemy układ nerwowy za pomocą ruchu, oddechu i masażu. Odżywczy i spokojny ruch, zrównoważony oddech oraz opiekuńczy dotyk są skutecznymi sposobami na stymulację przywspółczulnej części autonomicznego układu nerwowego, czyli tej odpowiedzialnej za relaks i regenerację.  Maciej jest terapeutą ruchowym i neuroterapeutą. Oddany zgłębianiu przeróżnych dziedzin meandrujących wokół uzdrawiania i poszerzania świadomości. W przerwach od terapeutycznej działalności Maciek napawa się prostymi przyjemnościami jakie niesie życie, szuka uziemienia i ukojenia w naturze, a niekiedy odlatuje nieco w przestworza balansując na taśmie slackline rozciągniętej wysoko nad ziemią.

Ewelina Haraf

Ewelina Haraf poprowadzi wykład „Czego uczą nas zwierzęta” podczas którego wprowadzi nas w przebogaty świat emocji, tożsamości i indywidualnych potrzeb zwierząt, od których możemy czerpać mądrość poprzez uważną obserwację oraz towarzyszenie im w życiu. Ewelina jest behawiorystką zwierząt, studentką psychologii, twórczynią autorskiego warsztatu rozwojowego „Bliżej koni, bliżej siebie” oraz prezeską Fundacji „Iskierka”. Od zawsze zafascynowana emocjami, psychiką, dobrowolnością w kontaktach z Osobami Zwierzęcymi i budowaniem dobrych, głębokich relacji, które uważa za podstawę spełnionego życia.

Mikołaj Szerment

Mikołaj Szerment poprowadzi dwa warsztaty: otwarty i zamknięty (zapisy) “Playfight – Sztuka Połączenia”. Playfight to praktyka ciała, która łączy nie agresywną walkę, radosną zabawę i mądrość kręgu w czterech prostych praktykach skupiając się na rozwoju emocjonalnym i relacyjnym.
Mikołaj jest lekarzem specjalistą Medycyny Rodzinnej oraz Medycyny Stylu Życia. Od 3 lat studiuje i praktykuje z zamiłowaniem Playfight u samego źródła Matteo Tangi, a od roku z dumą szerzy go na świecie. Posiada wieloletnie doświadczenie ruchowe, warsztatowe i organizacyjne. Razem z Wojciechem Walkarzem, prowadzi wrocławską grupę „Moc Przygody” zrzeszającą ludzi wokół natury, ruchu i fizycznej zabawy. Bliski jest mu Movement, Qi Gong oraz Possibility Management.

Irmina & Michał Mysza

Irmina i Michał Mysza poprowadzą dla nas ceremonię kakao. Od 4 lat zajmują się tworzeniem przestrzeni kręgu, oraz ceremonii kakao. Ostatnie trzy lata w dużej części poświęcili na podróżowaniu w poszukiwaniu informacji na temat kakao i jego zastosowaniu. Przez kilka tygodni mieszkali w permakulturze fruitforest w Gwatemali, gdzie mogli obserwować, poznawać i doświadczać tajników drzewa kakao oraz jego owoców. Są podróżnikami, prowadzą również warsztaty z otwierania głosu i śpiewu gardłowego. Ich  wspólną pasją jest również muzyka i odkrywanie kolejnych instrumentów. 

Miłosz Zaremba

Miłosza Zaremba (Miłodzieło) oprowadzi nas po magicznym świecie kryształów i minerałów! Podczas wykładu: “Kryształy w naszym życiu” dowiecie się, m.in. nawiązać kontakt (połączenie) z minerałem oraz dopasować go do siebie, jak wesprzeć swoje życie energią kryształu oraz jak rozpoznawać prawdziwe minerały i nie naciąć się na fałszywkę. Miłosz działa jako terapeuta holistyczny, przewodnik oraz kryształowy mag. Z minerałami rozmawia od kilku lat, tworzy z nich amulety i współprowadzi z nimi uzdrowienia w polu potrzebującego. Główne kierunki jego działań, to praca z rodem, cieniem, a także integracja doświadczeń życiowych i budzenie swojego potencjału duszy – kryształu!

Mateusz Poterański

Mózgoodlot” to warsztaty cyrkowe dla dzieci, które poprowadzi artysta cyrkowy, tancerz, performer, animator czasu wolnego, masażysta, pisarz, aktor Mateusz Poterański. Nasz Gość od ponad 13 lat prowadzi różnego rodzaju aktywności dla dzieci m.in. animacje, warsztaty, tworzył scenariusze gier terenowych oraz współpracował z międzynarodowymi organizacjami pracującymi z dziećmi na całym świecie. Sześć lat temu, w poszukiwaniu nowych środków wyrazu w ruch, wkroczył na ścieżkę sztuki cyrkowej.  Więcej szczegółów w zakładce: JESTEM dla DZIECI.

Teatr Gugu Gaga

Teatr GuguGagaArt

Kamila i Tomasz są szalonymi pomocnikami dzieci w kreowaniu ich świata. Tworzą przestrzeń aby najmłodsi mogli dotknąć, zrozumieć, przeżyć emocje oraz odnaleźć swoją prawdziwą moc. Teatr Gugu Gaga Art przedstawi trzy bajki z teatru Kamishibai (Bajka o orle, który myślał, że jest kogutem, Bajka o gąsienicy która zamieniła się w motyla, Podspodek – filozoficzna opowiastka dla dzieci i dorosłych). Opowiadaniu bajek będą towarzyszyły również warsztaty z uważności z elementami teatru, ruchu oraz warsztaty plastyczne.  Zajęcia poprowadzą Kamila Pietrzak–Polakiewicz i Tomasz Jan Polakiewicz. Więcej szczegółów w zakładce: JESTEM dla DZIECI.

Rzemieślnik Lubuski

Rzemieślnik Lubuski to unikalny i inspirujący projekt rodzinny, który powstał z miłości do natury oraz pragnienia dzielenia się swoją pasją. Kamila Antonowicz-Duda i Artur Duda są zielarzami, pasjonatami, a przede wszystkim kochają przyrodę.  Rzemieślnik Lubuski tworzy przestrzeń, gdzie mali uczestnicy mogą doświadczyć przebywania w naturze w atmosferze pełnej zaufania, empatii i radości. Dzieci przede wszystkim uczą się zrozumienia i szacunku dla świata przyrody. Warsztaty zielarskie “Jestem z naturą” skierowane są do trzech grup wiekowych. Jest to kreatywna forma nauki o ziołach i innych roślinach, a także o tym, jak wprowadzić zdrowe nawyki do codziennego życia. Więcej szczegółów w zakładce: JESTEM dla DZIECI

Marcin Urzędowski

Marcin Urzędowski poprowadzi dla męski krąg w tradycji Indian Ameryki Północnej zgodnie z którą ten, kto trzyma “mówiący przedmiot” (patyk, kamyk, muszlę itp) – ma prawo głosu. Pozostali słuchają, obdarzając go całkowitą uwagą. Nikt nikogo nie pospiesza i nikomu nie przerywa. Chodzi o to, abyśmy mogli się zobaczyć oraz usłyszeć w pełnej akceptacji i uważności wolnej od oceniania i osądów. Zapisy na krąg prowadzimy przez maila: tamtamitutu@gmail.com. Marcin Urzędowski od kilku lat zgłębia medycynę męskich kręgów oraz tajniki holistycznej pracy z ciałem. Jest współtwórcą pierwszego w Polsce świadomościowego festiwalu dla mężczyzn “Men’s Medicine – Festiwal Świadomej Męskości” oraz twórcą autorskiej techniki dźwiękoterapeutycznej o nazwie “Płyń z bęb(NAMI)”.

Wegeraj

Gosia z Wegeraj nie tylko będzie nas karmić na festiwalu dobrociami ze swojego ogrodu ale opowie również podczas wykładu o “Powrocie do Raju”. Gosia i Bogdan żyją w sercu złotych gór bez śmieci, sklepów i chemii w drewnianej chatce pod lasem. Otoczeni kwiatami, ziołami, motylami i ptakami opiekują się ziemskim ogrodem, który zwą “Rajskim”. Organizują również boskie wydarzenia, wędrówki do swojej duszy oraz kąpiele ziołowe. Łączą, wspierają i współdziałają przy wielu projektach i festiwalach.

Tomasz Truszkowski

Tomasz Truszkowski w wykładzie “Być – co to znaczy w dzisiejszych czasach?” poruszy temat naszego “bycia” okiem dziedziny Human Design. Jestem. To słowo bliskie każdej osobie szukającej odpowiedzi na jedno z najbardziej fundamentalnych pytań kim jestem? Czy da się być bez wiedzy kim jestem? Czy da się wiedzieć kim jestem? Tomek od ponad siedmiu lat zajmuje się badaniem, studiowaniem oraz propagowaniem wiedzy o Human Design, które jest system samopoznania, pozwalającym na dogłębne zrozumienie swojej własnej, unikalnej budowy fizycznej i energetycznej.

Satsang

Satsang

Ela Schonefeld poprowadzi dla Was satsang “Jestem zanim nastał czas”. Satsang to spotkanie polegające na obcowaniu z prawdą, odnalezieniu w sobie boskiej mocy, częstotliwości miłości i spokoju. To odnalezienie JESTEM. Ela to terapeutka, która od 8 lat prowadzi transformujące i uzdrawiające sesje indywidualne oraz satsangi. Podczas spotkania towarzyszyć jej będą przyjaciele: Iwona Kosz zagra dla nas na misach i kryształowej harfie oraz Gustaw, który zaśpiewa i zagra na flecie. Wszyscy razem wprowadzą Was w stan obecności, abyście dotknęli swojej pierwotnej natury. 

Pierścienie Tensorowe

Pierścienie Tensorowe

Ola i Grzegorz zaprezentują nam zagadnienia związane z dobroczynnym działaniem pierścieni tensorowych i ich wpływem na życie, zdrowie, rozwój duchowy oraz materialne obszary naszego istnienia. W swojej pracowni zajmują się tworzeniem i badaniem narzędzi, które wytwarzają pola energii subtelnej. Pierścienie tensorowe wprowadzają stan porządku w strukturach komórkowych przywracając prawidłowy przepływ energii w ciele, jak również w ciałach energetycznych. Podnoszą nasze wibracje, pozwalają na kreację twórczych rozwiązań, poprawiają smak, jakość i biowitalność produktów spożywczych.

Anna Więcaszek

Anna Więcaszek przeprowadzi dla Was warsztat w którym zaprosi Was w podróż do Domu, do Siebie, do tego KIM NAPRAWDĘ JESTEŚ. Ania jest certyfikowaną nauczycielką Soul Body Fusion®, prowadzi warsztaty rozwojowe “Podróż do domu” i sesje terapeutyczne dla Ciała i Duszy. Soul Body Fusion® to nowoczesna, prosta a zarazem niezwykle potężna metoda uzdrawiania i osiągania pełni swojego potencjału. Przywraca ona zestrojenie ciała na poziomie komórkowym, z możliwie najwyższą energią, jakie ciało może przyjąć i utrzymać. 

Emilia Mazurkiewicz

Transformacja Motyla

Emilia Mazurkiewicz towarzyszy innym w drodze przez trudne chwile i emocje, by mogli dotrzeć do skarbów, które w sobie kryją. Jest holistyczną terapeutka certyfikowaną m.in w metodzie Recall Healing/Totalna Biologia, szamanizmie i tantrze. Prowadzi sesje indywidualne i dla par, masaże uwalniające, podróże szamańskie oraz różnego rodzaju warsztaty i wyjazdy. Emilia poprowadzi warsztat “Jestem. Życie to ja ” w trakcie którego doświadczysz procesu integracji dotychczasowych przeżyć, by przyjąć siebie w pełni z każdym swoim cieniem. 

Monika Patkowska

Monika Patrycja Patkowska – jest jedną z tych osób, które rzuciły wszystko i wyjechały w Bieszczady. Na co dzień wspiera ludzi w powrocie do równowagi psychicznej i duchowej. Nazwana współczesną szeptuchą, gdyż kultywuje rodzinne tradycje odnajdując się doskonale w zastosowaniu ziół i dawnych obrzędów Słowian. Pasjonatka Totalnej Biologii, redaktor w magazynie „Zdrowie Bez Leków”, właścicielka strony Zakątek Szeptuchy. Magda – podczas wykładu – opowie nam o magii ludowej naszych przodków.

ARTYŚCI:

ShataQs

ShataQS

“WEDA” to trzecia autorska płyta ShataQS, będąca opowieścią o głębokich podróżach w poszukiwaniu siebie pod warstwą swych postaci. Jest pięknym dopełnieniem ciepło przyjętego Fenix’a, który swą treścią mocno namawia do podjęcia próby zrzucenia noszonych przez nas kostiumów i powrotu do bycia człowiekiem. Zaprasza słuchacza w jeszcze głębsze poszukiwania, sięgając czasem do ciemnych zakamarków własnej psychiki. Podobnie jak FENIX płyta WEDA napisana jest w języku polskim, w przyjaznym dla człowieka stroju A= 432Hz. ShataQS wystąpi w kwartecie: Maciek Czemplik (gitara), Bartek Chojnacki (kontrabas), Sławek Berny (instrumenty perkusyjne)

Moribaya

Moribaya

Moribaya to wielokulturowy kolektyw o międzynarodowym składzie artystów, pasjonatów i podróżników z Polski, Burkina Faso, Australii i Ukrainy. Połączyło ich zamiłowanie do tradycyjnej muzyki zachodniej Afryki.
Żywiołowa, transowa muzyka bębnów, piękne dźwięki tradycyjnych instrumentów afrykańskich oraz ekspresyjny taniec tworzą z każdego koncertu pełną wrażeń i emocji podróż do źródeł rytmu.  Utwory są autorskimi kompozycjami zespołu powstałymi na bazie tradycji afrykańskich i ich języka muzycznego

Surtarang

Ta niezwykła trójka artystów zabierze Nas w muzyczną podróż przez mistyczne i orientalne dźwięki!
Sur oznacza dźwięk, tarang to fala. Inspiracją zespołu jest muzyka orientalna, przede wszystkim indyjska. Wykorzystują oryginalne orientalne instrumenty, takie jak: sitar, tabla, saz i darbuka, okraszając je nowoczesnymi brzmieniami elektronicznymi, w których usłyszeć można edm, trance, czy dub. Muzykę dopełnia mistyczny śpiew, a wykonywane mantry zabierają w podróż nie tylko dźwiękową, ale również emocjonalną i duchową.

Paweł Aldaron Czekalski

Paweł “Aldaron” Czekalski – gitarzysta, wokalista, autor piosenek, bard. Śpiewa piosenki opisujące życie we współczesnym świecie, o relacjach i zależnościach świata natury i cywilizacji, o radościach, wyborach, smutkach, poszukiwaniu duchowości współczesnego człowieka. Teksty można określić mianem piosenek z dawką poezji, pełne gier słownych, czasem przemieszane ze stylistyką hip-hopową – są wykonywane z towarzyszeniem gitary i harmonijki ustnej.

Anna Szyszka Band

Anna Szyszka to muzyk, wokalistka, twórczyni bębnów szamańskich, autorka piosenek i muzyki do spektakli teatralnych, malarka. Gra na gitarze i bębnach obręczowych. Prowadzi zajęcia otwierające głos: “Głos Duszy” i warsztaty “Narodziny Bębna”. “Anna Szyszka Band” to grupa 4 muzyków grający na syntezatorach, elektrycznym pianinie, gitarze, bębnach szamańskich i młodym instrumencie Chapman Stick – który łączy w sobie gitarę i bas.

Gaja

GAJA to projekt muzyczny w duchu głębokiej ekologii. To muzyka, która płynie prosto z serca i przypomina, że pod stopami wiruje planeta Ziemia. Niesie ich folkowo-korzenne brzmienie z nutą leśnej ballady, unoszącej się w powietrzu jak dym ogniska. To pieśni pisane przez życie, których słowa budują i podnoszą na duchu. 

Echo Rodu

Echo Rodu

Echo Rodu przedstawia debiutancką płytę “Gorej”.
Zanurz się w plemiennych rytmach dawnych instrumentów – słowiańskiej harfy, liry korbowej i bębnów, w harmonii z bujającą elektroniką opartą o dźwięki dzikiej przyrody. To wszystko w bajecznej krainie, gdzie przedwieczne bory ciągną się po horyzont, a promienie Słońca ogrzewają tętniące życiem gaje, sławione wdzięcznymi śpiewami.

Artur Witkowski

Artur Witkowski podzieli się z nami muzycznymi opowieściami wzbogaconymi energią własnych emocji i dźwięków. Prowadzony dźwiękiem i rytmem – wykorzystując melodie handpanów, mis i gongów – zabierze nas w intuicyjną podróż poszukiwania radości. Nasz Gość to entuzjasta wspólnego muzykowania i muzyki improwizowanej. Jest niestrudzonym podróżnikiem przez magiczny świat dźwięków, poszukującym własnego muzycznego języka. Muzyka, którą tworzy uruchamia w słuchaczach całą gamę emocji, porusza wyobraźnię, uspokaja i relaksuje. Artur to pomysłodawca i inicjator koncertów IMPRO SESSION, czyli spotkań Przyjaciół przy handpanie.

Piano w Naturze

Piano w Naturze

Improwizacje pianisty, Tomasza Szwelnika, są zaproszeniem do muzycznej terapii dźwiękiem, wewnętrznej podróży i połączenia z naturą. Tomasz zagra z intencją uzdrawiania dźwiękiem, by każdy dźwięk, który powstanie przeniósł słuchacza do innego wymiaru czasoprzestrzeni i do medytacji.
Koncertowi będą towarzyszyły dźwięki dzwonów rurowych oraz innych instrumentów perkusyjnych w wykonaniu Aureli Kurczyńskiej.