fbpx

Jestem Festiwal

Mapa

Wioska Indiańska w Kacwinie

03-06.07.2025

JESTEM dla DZIECI:

Joga z pranajamą (4-6 lat)

Joga z pranajamą – zajęcia dla dzieci (ok. 30 min.) w wieku 4-6 lat z opiekunem – max 12 par. Zajęcia prowadzone przez Joginkę z Barlinka – Magdalenę Smorąg będą zawierały: obserwację oddechu, zabawy z dźwiękiem, zapoznanie się z asanami (pozycjami ciała) w tym z najtrudniejszą dla dzieci – już na zakończenie zajęć savasaną.

Joga z pranajamą (7-9 lat)

Joga z pranajamą – zajęcia dla dzieci (ok. 45 min.) w wieku 7-9 lat z opiekunem – max 20 par. Zajęcia prowadzone przez Joginkę z Barlinka – Magdalenę Smorąg będą zawierały część rzeczy z grupy maluchów (4-6) oraz sitali i sitkali pranajamę, asany, uświadomienie dzieciom jak kontrola oddechu może pomóc im w codziennym życiu, obserwację 5 zmysłów w savasanie.

Joga z pranajamą (10-15 lat)

Joga z pranajamą – zajęcia dla dzieci (ok. 45 min.) w wieku 10-15 lat z opiekunem – max 20 par. Zajęcia prowadzone przez Joginkę z Barlinka – Magdalenę Smorąg będą zawierały to co dla grupy 7-9 plus oddech naprzemienny (nadi sodhana), ujjayi, asany i w nich obserwację oddechu, pogadanka o roli oddechu w pobudzeniu się i uspokojeniu, na wyciszenie obserwacja 5 zmysłów w savasanie.

Bajka o orle, który myślał, że jest kogutem

Ta bajka, to jedna z najpiękniejszych legend indiańskich. Daje duże pole swobody dla opowiadającego. Pozwala również wybrać jedno z dwóch zakończeń. A dzieci pozostawić w przekonaniu, że należy marzyć i spełniać swoje pragnienia. Po bajce warsztaty ruchowe związane z treścią. Czas trwania min. 1 godzina.

Zajęcia poprowadzą Kamila Pietrzak–Polakiewicz i Tomasz Jan Polakiewicz z Małej Akademi Teatralnej GuguGagaArt.

Bajka o gąsienicy która zamieniła się w motyla

Z tej bajki dowiemy się między innymi dlaczego ptaki wiją gniazda. Przekonasz się, że warto być pomocnym i to nie tylko dlatego, że na koniec czekać Cię będzie nagroda. W tej barwnej podróży przemierzać będziemy świat Aborygenów, a ilustracje stylizowane są na tradycyjną sztukę rdzennych mieszkańców Australii. Po bajce warsztaty plastyczne związane z treścią. Czas trwania min. 1 godzina.

Zajęcia poprowadzą Kamila Pietrzak–Polakiewicz i Tomasz Jan Polakiewicz z Małej Akademi Teatralnej GuguGagaArt.

Podspodek – filozoficzna opowiastka dla dzieci i dorosłych

Historia Podspodka to opowieść o uczuciach, tęsknocie, odrzuceniu i samotności. Ale także o tolerancji, wzajemnej akceptacji i odnajdywaniu piękna w tym co inne. Opowieść refleksyjna i ponadczasowa. Nie tylko dla dzieci. Po bajce warsztaty plastyczne związane z treścią. Czas trwania min. 1 godzina.

Zajęcia poprowadzą Kamila Pietrzak–Polakiewicz i Tomasz Jan Polakiewicz z Małej Akademi Teatralnej GuguGagaArt.

Jestem z Naturą - warsztaty (4-6 lat)

Warsztaty zielarskie dla dzieci (4-6 lat) z opiekunem. Chcemy, abyście miło spędzili czas w otoczeniu przyrody. Podczas warsztatów wspólnie odkryjemy, jak radośnie pielęgnować więź z naturą. Opowiemy legendę oraz ciekawostki związane z ziołami, a na koniec stworzymy wspólnie bukiecik ziołowy. Warsztaty trwają około 45 minut i przeznaczone są dla maksymalnie 20 par (dziecko z opiekunem).
Zajęcia poprowadzą pasjonaci przyrody, zielarze Kamila Antonowicz-Duda i Artur Duda.

Jestem z Naturą - warsztaty (7-9 lat)

Warsztaty zielarskie dla dzieci (7-9 lat) z opiekunem. W wyjątkowej atmosferze wspólnie odkryjemy tajniki przyrody. Podczas warsztatów wybierzemy się na spacer zielarski, nauczymy się, jak zbierać i przechowywać zioła, a także poznamy ich właściwości lecznicze i zastosowanie w kuchni oraz codziennym życiu. Warsztaty trwają około 1 godzinę i przeznaczone są dla maksymalnie 20 par (dziecko z opiekunem).
Zajęcia poprowadzą pasjonaci przyrody i zielarze Kamila Antonowicz-Duda i Artur Duda.

Jestem z Naturą - warsztaty (10-15 lat)

Warsztaty zielarskie dla dzieci (10-15 lat) z opiekunem. Podczas warsztatów zorganizujemy spacer zielarski, na którym dowiecie się jak zbierać i przechowywać zioła, poznacie ich właściwości lecznicze oraz zastosowanie w kuchni i życiu codziennym. Warsztaty trwają około 1 godziny i przeznaczone są dla maksymalnie 20 par (dziecko z opiekunem).
Zajęcia poprowadzą pasjonaci przyrody i zielarze Kamila Antonowicz-Duda i Artur Duda.

MózgoOdlot - warsztaty cyrkowe

“Mózgoodlot” to warsztaty cyrkowe dla dzieci, które poprowadzi artysta cyrkowy, tancerz, performer, animator czasu wolnego, masażysta, pisarz, aktor Mateusz Poterański.  Nasz Gość od ponad 13 lat prowadzi różnego rodzaju aktywności dla dzieci m.in. animacje, warsztaty, tworzył scenariusze gier terenowych oraz współpracował z międzynarodowymi organizacjami pracującymi z dziećmi na całym świecie. Sześć lat temu, w poszukiwaniu nowych środków wyrazu w ruch, wkroczył na ścieżkę sztuki cyrkowej. Cyrk przyniósł mu nowe, niesamowite umiejętności, ale przede wszystkim pozwolił pielęgnować swoje wewnętrzne dziecko, podróżować po całym świecie, poznawać różne kultury, a także pomagać metodami socjalnego cyrku dzieciom na całym świecie zmagającym się z trudnymi sytuacjami życiowymi.