fbpx

Jestem Festiwal

dr Anna Glińska – Lachowicz

✨ Bądź we flow – przepływ w życiu, czyli co… (warsztat ruchowy) ✨

“ZAWIJASY – nic w życiu nie może być proste, ale też nie musi. Umiejętność pozostawania w przepływie jest w naszym życiu bardzo ważna. Oznacza to, iż płynnie, potrafimy dostosować się do zmieniającej się rzeczywistości, bez niepotrzebnego napinania się, trzymania kurczowo planów czy idei, bez nerwów jeśli coś nie układa się tak, jak planowaliśmy.

Czasem ta umiejętność jest nie do przecenienia, ale czasem meandrowanie po drodze życia bez wyraźnego celu nie jest dobre. Wyobraź sobie, że wychodzisz rano bez celu z domu. Idziesz ulicami swojego miasta bez planu, nagle wsiadasz do przypadkowego autobusu, jedziesz daleko poza miasto, wysiadasz, spacerujesz po lesie i zrywasz dojrzałe poziomki i jagody. Są tak pyszne, że nie zauważasz, gdy tuż obok ciebie skrada się ogromny jeleń… Piękny widok, wspaniały smak owoców ale jednocześnie strach przed dzikim zwierzęciem. Uświadamiasz sobie, że zgubiłeś się w lesie, nie wiesz w którą stronę iść… Jak wrócisz do domu? Może przyjdzie ci spędzić noc w lesie?

Podobno rozwój zaczyna się tam, gdzie kończy się strefa naszego komfortu…

Pokazując swój ruch możesz wyrazić swoją niepowtarzalność, swoje emocje i nastrój – jesteś sobą. Przez chwilę możesz poczuć się tak jak inni, albo podczas ruchu z kimś innym, poprzez naśladowanie – poczuj emocje i nastrój innych. Czy Flow oznacza puszczanie kontroli, miękkość, bezwolność, brak celu czy brak decyzji?

Zapraszam do eksplorowania czym dla ciebie kobieto i mężczyzno jest FLOW i kiedy znika, czy zawsze jest dobry i czy musisz w nim być? ” (A.G.L.)

Informacje o prowadzącej.

“Moją miłością jest taniec, moją pasją jest dzielenie się tą miłością z innymi ludźmi 😊.

Taniec jest obecny w moim życiu od zawsze… Jest potężnym narzędziem transformacji i odradzania się wciąż na nowo. Towarzyszę ludziom w tej drodze i transformacji z radością.

A zawodowo…

Doktor nauk humanistycznych, przez 21 lat adiunkt w Instytucie Nauk Pedagogicznych Uniwersytetu Opolskiego. Pedagog resocjalizacyjny, choreoterapeuta, tancerz i instruktor tańca, certyfikowany Arteterapeuta KAJROS i Certyfikowany Edukator Arteterapii KAJROS, Instruktor Improwizacji Ruchu i Symboliki Ciała (Instytut Tańca, Essen). Stale rozwija swoje kompetencje uczestnicząc w wielu szkoleniach, kursach i warsztatach z zakresu szeroko rozumianej terapii poprzez taniec oraz świadomej pracy z ciałem, m.in.: Life-Art Process, Ruch Autentyczny, ¾ Dance, Medicine Movement, Danza Contemplativa, Taniec Kreatywny, Continuum Movement, Metoda Feldenkraisa, 5Rytmów®,Tańce w Kręgu, Dance Movement Therapy, Joga i wiele innych. Od ponad 15 lat propaguje walory choreoterapii i arteterapii w oddziaływaniach terapeutycznych i edukacyjnych, resocjalizacyjnych, także wobec osób nieprzystosowanych społecznie. Prowadzi w Polsce i za granicą specjalistyczne szkolenia dla nauczycieli i pedagogów, psychologów i terapeutów, pracowników Domów Pomocy Społecznej, pracowników służby zdrowia, pracowników Służby Więziennej, animatorów, a także przyszłych arteterapeutów i choreoterapeutów.

Jako pierwsza w Polsce prowadzi terapię tańcem dla osób pozbawionych wolności. Autorka i koordynatorka nowatorskiego Projektu „WYSPA – taniec dla wolności” promującego terapię tańcem dla skazanych. Aktywnie zaangażowana w działania mające na celu zapobieganie wykluczeniu społecznemu osób nieprzystosowanych społecznie oraz resocjalizację osób przebywających w zakładach karnych.

Ponad 18 lat doświadczeń zawodowych, ponad 1000 godzin przebytych szkoleń, ponad 70 wygłoszonych referatów na konferencjach naukowych w Polsce i za granicą, ponad 2000 godzin praktyki na parkiecie. Autorka książek i wielu artykułów naukowych propagujących walory terapeutyczne i resocjalizacyjne tańca. Systematycznie wzbogaca swój warsztat pracy i poszukuje inspiracji do swoich działań, dzieli się wiedzą i doświadczeniem zarażając pasją i miłością do tańca.

Autorka unikatowego cyklu szkoleń specjalistycznych AKADMIA CHOREOTERAPII I ARTETERAPII – zapraszam na szkolenia do Wrocławia i Sopotu.” (A.G.L.)