fbpx

Jestem Festiwal

Wioska Indiańska w Kacwinie

27-30.06.2024

dr Anna Glińska – Lachowicz

dr Anna Glińska - Lachowicz

✨ Szamańska Podróż w Tańcu (warsztat ruchowy) ✨

“Zapraszam cię do wspólnej podróży w ruchu – do twojego wnętrza!

Mój autorski warsztat, łączy elementy choreoterapii – czyli ekspresji ruchowej – i tańca intuicyjnego oraz pracy szamańskiej z żywiołami i światem duchowym. To zaproszenie do wyruszenia w drogę do siebie, w głąb siebie i swojej podświadomości. Tu duchowość spotyka się z mocą dźwięku i pracą psychoterapeutyczną w jej pierwotnym znaczeniu.

Zapraszamy na spotkanie taneczne przy bębnie, grzechotce i muzyce etnicznej.

Podróż Szamańska z Duchem Opiekuńczym to potężna podróż do własnego wnętrza, która pozwala znaleźć odpowiedzi na własne pytania. Jeśli brakuje Ci zrównoważenia, balansu, pewności siebie lub nurtują Cię jakieś pytania i poszukujesz na nie odpowiedzi warto jest zwrócić się o pomoc do Ducha Opiekuńczego.

W tym celu pod przewodnictwem szamana możesz udać się do Dolnego Świata i poznać swojego Ducha Opiekuńczego. W czasie wizualizacyjnych podróży po świecie podświadomości Duch Opiekuńczy prowadzi nas do miejsc, w których dostajemy odpowiedzi na pytania albo rozwiązujemy nasze problemy.

Szamani korzystają z ich mądrości i mocy od tysięcy lat. My także możemy to zrobić słuchając dźwięku bębnów i grzechotki o odpowiedniej częstotliwości, które wprowadzają mózg w stan transu oraz poddając się strumieniowi obrazów wypływających swobodnie z naszej przebudzonej podświadomości.

Jest to bardzo korzystny proces, w którym nawiązujemy łączność z mądrością naszych praprzodków i ważny element w procesie uzdrawiania, wzrostu i nauki. Korzystajmy więc z tego źródła mocy słuchając wewnętrznego podszeptu naszego Ducha Opiekuńczego!

Przeczytaj zanim przyjdziesz na warsztat:

 1. NIC NIE MUSISZ. Możesz po prostu potańczyć i nic więcej.
 2. Możesz tańczyć, stać, siedzieć lub leżeć. Zadbaj o swój komfort i komfort pozostałych tancerzy.
 3. PRACUJ DO WEWNATRZ – nie rekomenduję interakcji z innymi. Wejdź głębiej w siebie.
 4. Bęben, grzechotka i muzyka poprowadzą cię. Zmienią częstotliwość fal mózgowych… Będziesz podróżować. Albo nie…
 5. Szałwia i palo santo oczyszczają energię i przestrzeń wokół nas.
 6. To co mówię – to tylko propozycja, sugestia. Nie musisz za tym iść. Postępuj zgodnie z sobą.
 7. Jestem tuż obok. Trzymam przestrzeń, wspieram Cię. Jeśli poczujesz się dziwnie, jeśli coś Ciebie zaniepokoi – powiedz mi o tym.
 8. Oddychaj…. rozluźniaj…
  puszczaj kontrolę…
  zaufaj…
  pozwól sobie….
  zatrać się.
 9. Muzyka budująca strukturę zajęć jest tak dobrana, aby zaprosić cię do wewnątrz, a potem na zewnątrz siebie. Aby najpierw pożegnać stare a potem powitać nowe, naładować się Nową Energią.
 10. Pracujemy razem tworząc przestrzeń pełną zaufania i szacunku. Jeśli do nas dołączasz – oznacza to, że przeczytałeś powyższe punkty i zgadzasz się na ich respektowanie i ucieleśnianie.
 11. W tradycji Szamańskiej ludu Lakota mówimy – każdy, kto leczy Siebie – leczy 7 pokoleń: 3 pokolenia za sobą i 3 pokolenia przed sobą.” (A.G.L.)

Informacje o prowadzącej.

“Moją miłością jest taniec, moją pasją jest dzielenie się tą miłością z innymi ludźmi 😊

Taniec jest obecny w moim życiu od zawsze… Jest potężnym narzędziem transformacji i odradzania się wciąż na nowo. Towarzyszę ludziom w tej drodze i transformacji z radością.

A zawodowo…

Doktor nauk humanistycznych, przez 21 lat adiunkt w Instytucie Nauk Pedagogicznych Uniwersytetu Opolskiego. Pedagog resocjalizacyjny, choreoterapeuta, tancerz i instruktor tańca, certyfikowany Arteterapeuta KAJROS i Certyfikowany Edukator Arteterapii KAJROS, Instruktor Improwizacji Ruchu i Symboliki Ciała (Instytut Tańca, Essen). Stale rozwija swoje kompetencje uczestnicząc w wielu szkoleniach, kursach i warsztatach z zakresu szeroko rozumianej terapii poprzez taniec oraz świadomej pracy z ciałem, m.in.: Life-Art Process, Ruch Autentyczny, ¾ Dance, Medicine Movement, Danza Contemplativa, Taniec Kreatywny, Continuum Movement, Metoda Feldenkraisa, 5Rytmów®,Tańce w Kręgu, Dance Movement Therapy, Joga i wiele innych. Od ponad 15 lat propaguje walory choreoterapii i arteterapii w oddziaływaniach terapeutycznych i edukacyjnych, resocjalizacyjnych, także wobec osób nieprzystosowanych społecznie. Prowadzi w Polsce i za granicą specjalistyczne szkolenia dla nauczycieli i pedagogów, psychologów i terapeutów, pracowników Domów Pomocy Społecznej, pracowników służby zdrowia, pracowników Służby Więziennej, animatorów, a także przyszłych arteterapeutów i choreoterapeutów.

Jako pierwsza w Polsce prowadzi terapię tańcem dla osób pozbawionych wolności. Autorka i koordynatorka nowatorskiego Projektu „WYSPA – taniec dla wolności” promującego terapię tańcem dla skazanych. Aktywnie zaangażowana w działania mające na celu zapobieganie wykluczeniu społecznemu osób nieprzystosowanych społecznie oraz resocjalizację osób przebywających w zakładach karnych.

Ponad 18 lat doświadczeń zawodowych, ponad 1000 godzin przebytych szkoleń, ponad 70 wygłoszonych referatów na konferencjach naukowych w Polsce i za granicą, ponad 2000 godzin praktyki na parkiecie. Autorka książek i wielu artykułów naukowych propagujących walory terapeutyczne i resocjalizacyjne tańca. Systematycznie wzbogaca swój warsztat pracy i poszukuje inspiracji do swoich działań, dzieli się wiedzą i doświadczeniem zarażając pasją i miłością do tańca.

Autorka unikatowego cyklu szkoleń specjalistycznych AKADMIA CHOREOTERAPII I ARTETERAPII – zapraszam na szkolenia do Wrocławia i Sopotu.” (A.G.L.)