fbpx

Jestem Festiwal

Mapa

Wioska Indiańska w Kacwinie

03-06.07.2025

Trio Mandili

Trio Mandili

✨Koncert (piątek, 28 czerwca)✨

Trio Mandili – współczesna baśń kaukaska. Tradycyjna gruzińska polifonia delikatnie wykonywana przez śpiewaczki.

Ich magiczne głosy niczym strumienie spływające z gór przenikają do serca ukazując głębię duszy Gruzinów oddającej niepowtarzalnego ducha malowniczej Gruzji.

Pewnego razu trzy urocze, gruzińskie dziewczyny podczas spaceru po wsi postanowiły zaśpiewać piosenkę. Jedna z dziewczyn – Tatuli – nagrała piosenkę telefonem i zamieściła ją w Internecie. To wideo radykalnie zmieniło życie dziewcząt. W ciągu dwóch tygodni obejrzała je wielomilionowa publiczność.

Popularność Trio Mandili rośnie z każdym dniem. Dziś grupa ma ponad 1.350.000 subskrybentów na Facebooku i około 1.520.000 na YouTube.

Nazwa grupy nie została wybrana przypadkowo. Mandili to opaska noszona na głowie przez kobiety. Zgodnie z tradycją gdy kobieta chciała pojednać skłóconych mężczyzn, rzucała między nich opaskę. Wtedy wszelkie spory ustawały.

Zespół aktywnie koncertuje na całym świecie, uczestniczy również w licznych festiwalach muzyki ludowej. Odwiedzili m.in. Belgię, Niemcy, Włochy, Ukrainę, Izrael, Polskę, Bułgarię, Szwajcarię, Austrię, Węgry, Litwę, Łotwę i Estonię.

Trio Mandili jest częstym gościem popularnych programów telewizyjnych i radiowych w różnych krajach. W ich dorobku znajdują się trzy albumy: With Love, Enguro i Sakartvelo.