fbpx

Jestem Festiwal

Mapa

Wioska Indiańska w Kacwinie

03-06.07.2025

Ramzi Attia

Ramzi Attia

✨ Live Set ✨

Ramzi Attia – multi-instrumentalista, producent muzyczny, podróżnik, którego korzenie sięgają z Europy aż do Północnej Afryki. Muzyka w jego życiu jest niczym latarnia morska dla kapitana statku – w oceanie emocji, myśli i doświadczeń, nadaje kierunek.

Ramzi jest wielkim fascynatem energicznych bębnów Djembe z Zachodniej Afryki, oraz gorących rytmów Rumby, Cumbii czy Salsy z Ameryki Południowej. Muzyki narodów niegdyś zniewolonych, która dzisiaj przynosi ludziom poczucie wolności. Muzyka w jego wykonaniu to południowy ogień bębnów, zharmonizowany z emocjonalnym soulem, z szczyptą tajemniczego orientu, oraz głębią szamańskich rytuałów, całość owinięta w elektroniczną aureole. Krótką mówiąc, to podróż w której taniec jest wehikułem.

Oprócz zamiłowania do muzyki jako formy sztuki, misją Ramziego jest dzielenie się uzdrawiającą mocą, która płynie z dźwięków oraz stanów świadomości, w które wprowadza. Podczas występów na żywo oraz warsztatów, jego intencją jest zaproszenie do przestrzeni nieskrepowanej ekspresji, pełnej obecności i boskiego przepływu.

Na co dzień Ramzi komponuje i nagrywa muzykę, prowadzi kręgi bębniarskie oraz sesje muzyko-terapeutyczne, występuje na żywo tworząc live sety, gra na instrumentach takich jak Djembe, Darbuka, Congi, Gitara, Flet Indiański, Looper, Groovebox.

Klimaty: Downtempo, Organic House, Soul.
Instrumenty: Gitara, Perkusjonalia, Flety, Syntezatory.