fbpx

Jestem Festiwal

Mapa

Wioska Indiańska w Kacwinie

03-06.07.2025

Marcin Urzędowski

Marcin Urzędowski

✨ Płyń z bęb(NAMI) – warsztat uważności w rytmie ✨

Proszę zabrać na warsztat swój instrument.

Kocham kreować w tu i teraz. Improwizować. Tkać tę rytmiczną ucztę niczym perski dywan. Wielowątkowo. W interakcji. Pomiędzy. Nie ma nas tu i was tam. Razem jesteśmy pięknymi, boskimi istotami, kreatorami rodzącego się właśnie spektaklu wzruszeń. Misterium, w którym zacierają się granice między wykonawcą a odbiorcą. To charakteryzuje mnie w mojej grze.

Jestem jak Rzeka. Płynę. Czasem wartkim strumieniem, czasem pozwalam sobie rozlać się leniwie na jałową ziemię, by zasilić glebę tym, czego akurat potrzebuje…

I jestem w tym uważny. 

Całkowicie oddany służeniu muzyce – tej największej ze sztuk oddziałujących na ludzką psychikę. Posługuje się prastarymi narzędziami – rytmem, by otworzyć i nakarmić ludzkie serca. Gdy mogę robić to z innymi czującymi podobnie muzykami przepełnia mnie niewysłowiona radość.

Na ścieżce rytmu poruszam się już ponad dwadzieścia pięć lat, poznając tajniki różnorodnych szkół i styli muzycznych. W Indiach w roku 2019 wszedłem na drogę duchowego rozwoju, łącząc umiejętności perkusyjne z odnajdywaniem w sobie jakości, jakie pragnę ofiarowywać światu. 

Tak narodziła się droga do własnego serca i skrywanej w nim MOCY. Dzięki temu stworzyłem autorską praktykę dźwiekoterapeutyczną – “Płyń z bęb(NAMI)”

Co otrzymacie ode mnie?

Obecność.

Czujną, widzącą, czułą obecność. Siłę transformujacego rytmu. Kąpiel w dźwiękach mojego doświadczenia i miłości, z jaką wydobywam dźwięk z bębnów. W tym dźwięku możemy się spotkać. Mówić nim, lub milczeć. Dać mu się porwać w ekstatycznym uniesieniu, lub leżeć bez ruchu chłonąc magię medycyny bębnów.

Całe życie kazali nam być jakimś. Ja zapraszam Cię do uwalniającego i transformujacego doświadczenia bycia sobą. W bezpiecznej, nie oceniającej przestrzeni, w tkaniu sobą skrzydeł, na których możemy polecieć w dotąd nie znane krainy. Razem. Osobno. Jak poczujesz. Moim pragnieniem jest bycie z Tobą w uważności na rytm, bicie serca, oddech, ciszę, która także jest muzyką.

Zapraszam Cię w podróż z bęb(NAMI) 🙏 Warsztat ten dedykujeMY wszystkim, którzy:

🪘 pragną popłynąć z bęb(NAMI) w uzdrawiającą przestrzeń serca;
🪘 poczuć swoje bijące serce i zanurzyć się w jego rytmice;
🪘 nauczyć się uważności w rytmie;
🪘 pragną otworzyć się na swój potencjał i wydobyć z siebie prastarą mądrość za pomocą najstarszych instrumentów świata;
🪘 pragną poczuć jaką radość niesie medycyna kręgu, jak karmi poczucie bycia razem, jak zmieniają się Twoje niesłużące nawyki i przekonania;
🪘chcą zgłębić tajniki rytmu, który pomoże Ci odnaleźć Twoje tempo w życiu, Twoją sprawczość, uważność na siebie i to co zadziewa się wokół Ciebie;
🪘 całkowicie zrelaksować się i odprężyć we wspólnej kreacji rytmu będąc całkowicie uważnym na to co komunikuje Twoje ciało i serce.
🪘 odpłynąć w relaksacyjnej, głębokiej podróży z bęb(NAMI), w której pod zamkniętymi powiekami, powrócisz do swojej esencji, mocy, radości życia.
🪘 nauczyć się podstawowych technik artykulacji dźwięku, dających możliwość swobodnego budowania swojej rytmicznej historii.

Połączymy się z Duchem Bębna, którego korpus był kiedyś drzewem o potężnych korzeniach zanurzonych w Matce Ziemi. Poznamy pieśni wiatru, które to drzewo nuciło wystawiając swe liście do słońca. Poczujemy jego zieloną, tętniącą życiem krew. I sprawne dłonie kowala, które strugały ten Pień, zraszając go swoim potem i krwią..

To wielopokoleniowa historia, w której mądrość przodków wciąż wybrzmiewa w tych instrumentach…

Marcin Urzędowski – intuista, zakochany w życiu wolny duch, twórca modowej marki Prepostevolution, muzyk perkusyjny regularnie uczestniczący w wielu projektach koncertowych. Na swoim koncie ma występy podczas wielu znaczących wydarzeń kulturalnych, zarówno na gruncie muzyki perkusyjnej improwizowanej, ceremonialnej, teatralnej jak i szeroko pojętej muzyki rozrywkowej. Uczestnik wielu prestiżowych międzynarodowych warsztatów perkusyjnych i kursów mistrzowskich.

Szkolił się m.in u Daouda Camara ( djembe ) – Ballet Sourakhata ( Gwinea ), Mohamed Sylla (djembe) – Ballet Communal de Matam, Giridhar Udupa ( ghatam ) – Indie, Luis Ribeiro ( sztuka improwizacji ) – Camisa Verde e Branco Samba-School – Brazylia, Pierre Favre ( singing drums ) – Szwajcaria i wielu innych znaczących mistrzów instrumentów perkusyjnych. Doskonale spełniający się muzyk w sferze muzyki klubowej, do której od lat akompaniuje głównie na Djembe i Timbalu tworząc ciekawą hybrydę muzyki mechanicznej i perkusyjnego Live act granego na żywo.

Wciąż poszukujący ciekawych brzmień eksperymentator, twórca niekonwencjonalnych, recyklingowych instrumentów perkusyjnych, miłośnik plemiennej muzyki afrykańskiej, lider Grupy Tamtamitutu oraz współtwórca krakowskiej formacji batucadowej – Sorrir Por Favor. Pasjonują go także perkusyjny teatr i współczesna muzyka improwizowana. Swoje rytmy Marcin Urzędowski wydobywa z serca, łącząc klasyczne, tradycyjne techniki i niebywałą lekkość w improwizacji z umiejętnością bycia Tu i Teraz.

Uderzenia w bęben są niczym rytm smoczego serca, które w sobie odnalazł na drodze duchowego rozwoju.