fbpx

Jestem Festiwal

Mapa

Wioska Indiańska w Kacwinie

03-06.07.2025

Kamil Zatyka

Kamil Zatyka

✨Wymiana i synergia energii żywiołu męskiego i żeńskiego w tańcu (warsztat taneczny)✨

Magia tańca wciąga i pasjonuje ludzi od wieków. Ma ona bardzo wiele rodzajów form, lecz zawsze towarzyszy jej energia. Muzyka, która jest uniwersum łączącym wszystkich w przestrzeni otula nas, uwalnia emocje, napędza. Każdy z nas jednak ma w sobie energię w różnej postaci, czy bardziej z pierwiastkiem męskim, czy żeńskim. Podczas warsztatów zajrzymy w głąb siebie, poszukamy tego, co nas napędza, ciągnie i daje dużo endorfin i emocji w ruchu. Poprzez wspólne ćwiczenia w parach oraz solo poszukamy tego, co dominuje w nas, gdy usłyszymy muzykę i zaczniemy się z nią łączyć w ruchu.

Poszukamy naszych żywiołów i nauczymy czerpać z żywiołu innych. Będziemy napędzać się wzajemnie pozytywną energią i ją podsycać, by zrozumieć i poznać nasze żywioły w tańcu. Zanurzymy się w melodiach folkowych i nie tylko, zatańczymy słowiańskie korowody, proste tańce tradycyjne w kole lub parach, bardzo często z wymianami i zamianami. Wszystko po to by nauczyć się tej alchemii muzyki i ruchu, czerpać, dodawać i wymieniać wszystko to, co w nas wtedy się uwalnia.

Co z sobą zabrać?

Wygodne buty z płaską, miękką podeszwą. Będzie intensywnie i dynamicznie, więc przyda się butelka wody, by ugasić pragnienie.

Kamil Zatyka (“Warzymir”) – pląsodziej, kreator, DJ, ziołowar i pszczelarz w jednym. Nawigator kroków z wieloletnim doświadczeniem rozkręci Waszą energię na wyższe poziomy!

Poprowadzi również ceremonie otwarcia i zamknięcia naszego festiwalu.