fbpx

Jestem Festiwal

Mapa

Wioska Indiańska w Kacwinie

03-06.07.2025

Izabela Ewa Ołdak

Izabela Ewa Ołdak

✨Medycyna szamańskiego bębna  warsztaty✨

Jeśli masz swój bęben, zabierz go na warsztaty.

Wielu ludzi przyjeżdżających na festiwale świadomościowe posiada szamańskie bębny, ale nie koniecznie wie do czego one służą. Od wielu lat maluję bębny i pracuje z nimi w sesjach indywidualnych i grupowych. Od kilku lat uczę także szamańskiej pracy z tym narzędziem, która ma działanie uzdrawiające i wspomagające nasz organizm.

Bęben to podstawowe narzędzie szamańskiego uzdrawiania, służące do zmiany naszej świadomości i przenoszenia jej do światów duchowych. Sam dźwięk i wibracje bębna działają uzdrawiająco na nasze ciało i psychikę. Wprowadzają w trans i zmieniają nasze fale mózgowe.

Bęben to także wehikuł, zabierający w podróż do krain szamańskich nazywanych światem dolnym, górnym i środkowym. Drzewo Życia jest symboliczną osią łączącą te światy. To w tych przestrzeniach poznajemy swoje Zwierzęta Mocy, przodków i inne sprzyjające istoty świata duchowego, które stają się naszymi przewodnikami i nauczycielami. To tam odkrywamy zagubione części naszej duszy, dary duszy, nasz cel i przeznaczenie.

Bęben otwiera nam także bramy do naszego własnego wnętrza, do komunikacji z samym sobą na najgłębszym poziomie. Oczyszcza, uzdrawia i harmonizuje. Mędrcy powiadają, że mądrość i odpowiedzi na wszystkie pytania mamy w sobie. Bęben pozwala je wydobyć.

Na warsztatach chciałabym, podzielić się szamańskimi technikami pracy z tym instrumentem. Jak pracować z wibracją bębna, jak bęben wzmacniać, jak go przebudzić do pracy szamańskiej, jak wcielać w niego siły natury, jak nabrać lepszego połączenia z tym instrumentem, jak skanować i diagnozować siebie i innych, jak się oczyszczać i energetyzować. Jak wezwać siedem świętych kierunków i zbudować przestrzeń do pracy ceremonialnej i uzdrawiającej oraz techniki szamańskiej modlitwy i mocy centrum kręgu.

Te techniki poznałam na przestrzeni kilkunastu lat, kroczenia szamańską ścieżką i edukacji u swoich nauczycieli zwłaszcza Walerego Topojewa, Keitha Chiefmoona, Evy Ruprechtsburger i Sandry Ingerman.

Izabela Ewa Ołdak – artystka sztuk pięknych, malarka, tatuatorka, wizjonerka i kobietą mocy. Ukończyła Akademię Sztuk Pięknych w Poznaniu oraz Holenderski Instytut Sztuki w Enschede w Holandii.

Jej twórczość obejmuje symboliczno-magiczne obrazy, murale, projekty land-art oraz tatuaże intencyjne. Od 2021 roku prowadzi otwartą pracownię artystyczną Portal Mocy w Makowie Podhalańskim, gdzie dzieli się swoją pasją i wiedzą z innymi. W swojej pracy łączy sztukę z duchowością i szamanizmem, co pozwala jej tworzyć unikalne i inspirujące dzieła.

Równolegle do swojej pracy artystycznej, zajmuję się także szamańskimi technikami uzdrawiania. Przez kilkanaście lat przechodziła wiele inicjacji, duchowych i mistycznych podróży, ceremonii i warsztatów, gdzie zdobyła wiedzę i doświadczenie potrzebne do wykonywania tej pracy. Jej nauczycielami są m.in. syberyjski szaman Walery Topojew, Sandra Ingerman i Eva Ruprechtsburger.