fbpx

Jestem Festiwal

Wioska Indiańska w Kacwinie

27-30.06.2024

Anna Ryczek

Anna Ryczek

✨Oddychanie funkcjonalne metodą Butejki (warsztat)✨

“Widzę w jak ogromny sposób oddech oddziałuje na nasze zdrowie. Trafiają do mnie rodzice z dziećmi, które stale oddychają przez usta oraz osoby, które chcą lepiej radzić sobie ze stresem, niepokojem, chrapaniem czy też poprawić swoją wydolność. Metoda Butejki polega na tym, by przywrócić prawidłowe wzorce oddechowe na co dzień w nocy. To znaczy, by oddychać przez nos, delikatnie i przeponowo. W skrócie można powiedzieć, że jeśli o oddech, mniej znaczy więcej na co dzień i w nocy” (A.R.).

Warsztat ok 90 min – teoria i ćwiczenia dotyczące tego, dlaczego warto oddychać delikatniej, wolniej i przez nos. Dlaczego oddychając mniej mamy więcej dostępnego tlenu i dlaczego głęboki oddech to mit, który prowadzi do hiperwentylacji i niedotlenienia. Ania opowie również o funkcjach nosa i pokaże ćwiczenia na jego odetkanie. Przećwiczymy oddychanie przez nos w trakcie ruchu i spróbujemy otworzyć się na możliwości zmiany parametrów oddechowych w codziennym życiu.

Anna Ryczek – psycholożka, joginka, trener oddechu metody Butejki i Tlenowej przewagi, tłumaczka i wydawca książek na ten temat (między innymi: Spokojny oddech, spokojny umysł, Zamknij usta, Atomic Focus oraz Terapeutyczny oddech) współpracująca z Buteyko Clinic Int i Patrickiem McKeown, organizatorka warsztatów i kursów instruktorskich w obszarze oddechu.