fbpx

Jestem Festiwal

Mapa

Wioska Indiańska w Kacwinie

03-06.07.2025

Ania Karolska & Krzysztof Pacan

Ania Karolska & Krzysztof Pacan

Stwórz z nami Dobre Niebo (koncert) ✨

“W kilku odsłonach koncertu wyśpiewamy i zagramy emocje związane ze Spotkaniami, które definiują nasze drogi do Dobrego Życia, pod Dobrym Niebem. Do życia, w którym w końcu każdy z nas jest sobą, nieperfekcyjny, swobodny, spokojny, nieposkromiony.

Nasza muzyka jest wielogatunkową mantrą, mixem stylistycznym nawiązującym do electro, jazzu, soulu i ambientu.

Pełna analogowych, ciepłych brzmień syntezatorów, przestrzennych wokaliz, wspomagana o pulsujące, bliskowschodnie instrumenty perkusyjne naszego gościa specjalnego Ramzi Attia.

Poczuj się zaproszona/-y i mile widziana/-y na set, który jest premierowym koncertem płyty. Dołącz do nas. Zatraćmy się w dźwiękach, emocjach i czystej miłości do autorskiej muzyki. Zależy nam. A tobie?” (Ania & Krzysiek).

Ania Karolska – wokalistka, autorka tekstów i współautorka muzyki. W latach 90tych rozpoczynała drogę muzyczną na Warsztatach Jazzowych w Puławach, współprowadziła program „Co jest grane?” na Polsacie, występując na wielu ogólnopolskich festiwalach oraz w muzycznych produkcjach telewizyjnych dla dzieci i młodzieży.

Obecnie pracuje nad debiutancką płytą. Odpowiada za muzyczne oprawy projektów Małgorzaty Ohme (Projekt Dobrego Życica, Podcast Noł makeup i Kafka’15) oraz Ogólnopolskich Warsztatów dla Kobiet Fundacji Wysoka Świadomość „Siła jest kobietą”. Współpracowała m.in. z Tomkiem Busławskim, Anią Szarmach, Pauliną Przybysz, Kamilem Barańskim, Robertem Lutym.

Z wykształcenia prawnik, z zawodu dyrektor ds. personalnych, z zamiłowania business/vocal coach, mama Marysi i Jasia. Od ponad 18 lat związana zawodowo z międzynarodowymi korporacjami, w których tworzy kultury organizacyjne oparte na wartościach i postawach przywódczych, różnorodności, inkluzywnym języku i pasji do rozwoju. Wśród “Ludzi od Ludzi” wspiera rozwój jednostek i zespołów w procesach transformacji kulturowo-biznesowych w duchu #NotPerfectIsOK.

Krzysztof Pacan – kontrabasista, gitarzysta basowy, producent muzyczny i kompozytor. Nominowany do Fryderyka 2011 w kategorii Jazzowy Debiut Roku za płytę “Facing The Challenge”. Absolwent Akademii Muzycznej im. K.Szymanowskiego w Katowicach. W 2001 roku z zespołem Jana Smoczyńskiego zdobył I nagrodę oraz wyróżnienie indywidualne na Międzynarodowym Konkursie Jazz Juniors w Krakowie. W roku 2002 dołączył do zespołu Michała Urbaniaka. W tym samym czasie został członkiem kwartetu i kwintetu Zbigniewa Namysłowskiego z którymi koncertował min. w USA, Kanadzie, RPA, Chinach, UK, Skandynawii, Niemczech, Austrii, Izraelu, Francji i we Włoszech. W latach 2002-2005 współpracował również z Trio Joachima Mencla, Sławka Jaskułke, Jana Smoczyńskiego oraz z zespołami Jerzego Małka i Jacka Kochana występując na licznych jazzowych festiwalach w kraju i za granicą. Od 2007 do 2015 współpracował z Andrzejem Smolikiem. W 2009 odbyła się ich wspólna trasa koncertowa z udziałem Tomasza Stańko pt. „Peyotl”.

W 2008 roku wraz Janem Smoczyńskim i Robertem Cichym założył zespół JUNE – płyta “That’s What I Like” otrzymała nominację do Fryderyka 2009 w kategorii Nowa Twarz Fonografii.

W 2010 roku dołączył do zespołu Urszuli Dudziak, z którą koncertował na prestiżowych festiwalach jazzowych w Polsce – takich jak Jazz Jamboree, Solidarity Of Arts w Gdańsku wraz z Bobbym McFerrinem, Izmir European Jazz Festival w Turcji, oraz w Sao Paulo i Paryżu z okazji przyznania nagrody Artysty dla Pokoju UNESCO dla Urszuli Dudziak.

Współpracował również min. z Danielem Bloomem, Moniką Borzym, Anią Rusowicz, Anią Dąbrowską, Natalią Przybysz, Skubasem, Tymonem Tymańskim, Januszem Muniakiem, Piotrem Baronem, Dorotą Miśkiewicz, Adamem Pierończykiem, zespołem Full Drive Henryka Miśkiewicza, Agą Zaryan , Martą Zalewską i Miłoszem Wośko.

W 2020 nakładem wydawnictwa Audio Cave ukazała się jego druga solowa płyta “Story of 82” nagrana z Piotrem Wyleżołem na fortepianie, Radkiem Nowickim na saksofonach oraz Krzysztofem Dziedzicem na perkusji. Premiera koncertowa albumu odbyła się na Festiwalu Jazz Jantar 2021 w Gdańsku.

Ramzi Attia (gość specjalny) – Perkusjonalista, DJ, Producent Muzyczny, Podróżnik o polsko – tunezyjskiej narodowości.

Live sety w jego wydaniu to głęboka podróż, która wprowadza w ruch emocje i ciało słuchaczy, jego intencją jest zaproszenie do przestrzeni nieskrepowanej ekspresji, pełnej obecności i boskiego przepływu.

Misją Ramziego jest dzielenie się uzdrawiającą mocą, która płynie z dźwięku oraz stanu świadomości, w który wprowadza.

Klimaty: Downtempo, Organic House, Soul.